Není umění naučit se mluvit, ale naučit se mlčet...Janixka]
~ ~ ~ BLOG DVOU KAMARÁDEK TERLESS & JANIXKY ~ ~ ~
VĚTŠINA FOTOGRAFIÍ A OBRÁZKŮ V BLOGU JE NAŠE TVORBA! ©
PROSÍME, NEKOPÍRUJTE. DĚKUJEME. SP-GIRLS

October 2014

Medailon, část 2.

9. october 2014 at 20:15 | Janixka |  Tierra Steampunk
Najednou se i s mým pláštěm vyšvihl na nohy a stále mě nepřestával pozorovat. V koutku duše mě jeho pohled děsil, ale na venek jsem nemohla dát nic znát, protože by toho hned využil proti mně, na to jsem ho znala až příliš dobře.
"Alex?" Vyslovil to jméno s takovou ironií, že se mi hned vyhrnuly na jazyk všechny možné nadávky, které jsem mu už tak dlouho dlužila. Hned jsem se ale ovládla, protože teď nebyl čas rovnat si účty. Potřebovala jsem ho k něčemu jinému. Musel mi pomoct dostat Seba z vězení. A on mi pomůže velmi rád, jenom o tom ještě neví.
"Už dlouho jsem tě neviděl. Naposledy jsi mě chtěla zabít." Jeho hlas stále zaváněl ironií, ale dalo se z něho vyčíst i něco jiného, co hrálo v můj prospěch.
"Jistě, pamatuji si ten den. Bylo to v červenci, jela jsem na projížďku na koni a ty jsi mě sledoval, protože jsem jak se zdálo, měla jsem něco, co ty jsi chtěl. Ujíždět na koni nebylo zas tak jednoduché, jak se z dálky mohlo zdát. Pár kroků navíc a mohla jsem skončit v roklině a ty bys býval ani nehnul prstem. Nepřijde mi to správné vzhledem k tomu, že spory jste měli s mým otcem mezi sebou a neměli jste mě do toho vůbec tahat."
"To ale stejně nic nemění na tom, že podle tvého otce jsi ten medailon měla ty a jak vidím, stále ho máš." Podíval se jí na krk a Alex si instinktivně chtěla zakrýt medailon pláštěm, potom si ale uvědomila, že ho má stále on. Bez větších potíží seskočila ze skály a šla si rovnou pro svůj plášť. Chtěla to tu ukončit, než se tu někdo objeví, měla totiž hodně nepřátel a ani jednoho by tu rozhodně nechtěla potkat.
"Vrať mi to a kliď se mi z cesty." Vytrhla mu plášť z ruky, oblékla si ho a vydala se na cestu. Věděla, že půjde za ní, ten medailon chtěl víc než cokoliv jiného na světě.

Medailon, část 1.

9. october 2014 at 20:14 | Janixka |  Tierra Steampunk
Z oblaku kouře se vynořila postava ve vysokých kanadách, zahalená v plášti z kůže. Přibližovala se a její rysy se stále zaostřovaly.

"To není možné!" vydechl a od úst se mu rozvlnil obláček páry.

"Není možné, aby to přežil!" vykřikl a jeho hlas se od plechových stěn odrazil s takovou silou, až se sám lekl a nepatrně nadskočil. Ohlédl se kolem sebe, jestli nikde nikdo není a vrhnul se kupředu s tasenou zbraní. Postava na okamžik zaváhala, ale vzápětí se její plášť rozvlnil a odhalil dvě bronzové zbraně. Netrvalo to ani minutu a než stačil mrknout, zařezávaly se mu oba kolty do spánků. Instinktivně se napřáhl, aby se převalil na bok a mohl vstát. Jeho snažení však zmařila náhlá tupá rána do zátylku.

Co bude dál?...

9. october 2014 at 20:01 | Janixka |  Our Thoughts
ŽIVOTEM CHODÍ PLNÁ SMUTKU,
KAŽDÝ DALŠÍ KROK JE TĚŽŠÍ,
NEŽ TEN PŘEDEŠLÝ, VSKUTKU.

POD PODRÁŽKAMI JEJÍCH BOT MĚNÍ SE JÍ SVĚT,
JAK BÁSEŇ ZNÁ HO UŽ NAZPAMĚŤ.
NENÍ DNE, KTERÝ NEZNALA BY,
KTERÝ UŽ NEPROŽILA TISÍCKRÁT.

JAK STALETÍ KONČÍVALY?
VŽDYCKY STEJNĚ, JE TO TAK.
A CO NOVÉHO DÁ SE PROŽÍT
V TOMHLE NOVÉM SVĚTĚ?

MŮŽEME DÁLE SNÍT,

TO NÁM NIKDO NIKDY NEVEZME!