Není umění naučit se mluvit, ale naučit se mlčet...Janixka]
~ ~ ~ BLOG DVOU KAMARÁDEK TERLESS & JANIXKY ~ ~ ~
VĚTŠINA FOTOGRAFIÍ A OBRÁZKŮ V BLOGU JE NAŠE TVORBA! ©
PROSÍME, NEKOPÍRUJTE. DĚKUJEME. SP-GIRLS

July 2012

The Tide Rises, The Tide Falls

30. july 2012 at 19:45 | Terless |  Our Inspiration
Báseň amerického romantického básníka

The Tide Rises, The Tide Falls

by Henry Wadsworth Longfellow

The tide rises, the tide falls,
The twilight darkens, the curlew calls;
Along the sea-sands damp and brown
The traveler hastens toward the town,
And the tide rises, the tide falls.
.
Darkness settles on roofs and walls,
But the sea, the sea in darkness calls;
The little waves, with their soft, white hands
Efface the footprints in the sands,
And the tide rises, the tide falls.
.
The morning breaks; the steeds in their stalls
Stamp and neigh, as the hostler calls;
The day returns, but nevermore
Returns the traveler to the shore.
And the tide rises, the tide falls.
...
...
Zajímavá fotka z Itálie 2007 :)
[© Fotografie: Terless]
...
Rozumíte té básni?

Koláž aneb magický úplněk...

27. july 2012 at 20:45 | Terless |  Photo, Drawing, Graphic
Jednou, když jsme byli na ekologickém kurzu se třídou, byla zrovna tajemná, strašidelná noc... Na obloze totiž zářil Měsíc v úplňku. Myslela jsem si, že ta noc bude normální jako každá jiná, ale změnila jsem názor, když jsem najednou uslyšela (zřejmě) vlčí vytí. Nevím, jestli vlci vyjí jen v tu dobu, když je úplněk, nebo jim je to jedno, každopádně mě a moje spolužačky to docela vylekalo, přestože holky si hrály na děsně statečný. Já jsem svůj strach neskrývala, ale stejně jsme s Janixkou vylezly ze střešního okna, abychom vyfotily tu nádhernou nebeskou lucernu.
...
Jelikož jsem neměla ale zrovna dobrý foťák, ale jenom obyčejný starý kompakt, obloha nešla vyfotit, aniž by se světlu nepodařilo přelstít objektiv a nerozmazalo vše, co se dalo. Ale vzniklo pár docela dobrých snímků, na kterých jsou okolní osvětlené mraky, které přes Měsíc přecházely.

Další SP várka

18. july 2012 at 22:30 | SP-Girls |  SP Collection
A opět jsou tu fotky písmen SP a tentokrát se nám to sešlo krásně kulatě - 10 fotek. ;) Akorát mě mrzí u některých ta kvalita... Ale to vy určitě nebudete řešit a přejdete to s úsměvem. Že? :D Anebo vás to vůbec nezajímá... :)
...
...
[© Fotografie: Terless]

Zasvěcení do Steampunku

16. july 2012 at 0:25 | SP-Girls |  Steampunk project
Máme svůj sen, společný cíl, ke kterému se po malých krůčcích blížíme a těšíme se z každé maličkosti s ním spojené. Je to šílenství? Posedlost? Nebo prostě jen touha zkusit něco nového, něco originálního, o čem ví jen "pár" lidí (v našem případě v okolí skoro nikdo)? Nevíme, ale to teď neřešíme, nám jde o to být své, konečně jsme našly něco, za čím jdeme a co je pro nás dostatečnou inspirací, motivací a tím společným snem, který sdílíme dohromady. Je to úžasné spolupracovat s někým na projektu, s člověkem, který je do toho stejně zapálený jako vy a každý přichází s jinými nápady, které je možné realizovat s pomocí toho druhého. Těšíme se na ten krásný pocit, až budeme moct říct, že jsme to zvládly společně, dohromady jsme vytvořily něco, co nám oběma dělá radost a dává nám smysl života. :)

Nudaaaaaa!

15. july 2012 at 13:48 | Janixka |  Our Thoughts
No skvělý! Venku zase leje jako z konve a já musim sedět doma koukat na nesmyslný filmy a pojídat popcorn s mym mladším bratrancem. No může to být lepší?? Prosíííím napište mi nějakej super film, jinak se tu unudím k smrti! Křičící

A je to!

14. july 2012 at 19:50 | Janixka |  Our Thoughts
Tak jsem tu zas a doufám, že vás už nenudí moje články. Protože jestli jo, tak je mi to stejně jedno, protože píšu pro ty, kterým se to líbí, a jestli mezi ně nepatříš, víš kde je křížek! :D Tak to bylo trochu na odlehčení situace a teď se dám do práce. Asi se teď ptáte, do jaké a jak to souvisí s blogováním. Je to jednoduché. Dostala jsem nápad napsat povídku Tierra Steampunk, ke které už jsem napsala takový malý napínák. Jde tam o dva světy, jdoucí paralelě vedle sebe a o procházení skrz v čase. Já vím, je to trochu chaos, ale dělám na tom a doufám, že se vám to bude líbit. :D
...

Zamyšlení...

14. july 2012 at 12:48 | Janixka |  Our Thoughts
Dnešní den bych zasvětila chvilce zamyšlení nad tím, PROČ SAKRA MUSÍ BEJT TAK HNUSNÝ POČASÍ?! Zrovna jsem se chystala na procházku se svým psíkem Roonym, a najednou z ničeho nic chcanice! Ani jsem si nestačila uvědomit, že prší, a už jsem byla doma s hrnkem čaje v jedné ruce a knihou ve druhé. Možná se vám to bude zdát směšné, ale bojím se, abych neprochladla. Já vím, každý je někdy nemocný, ale já už jsem byla nemocná tolikrát, že když někdy nejsem, je to pro mě jako svátek. Zrovna jsem byla zažraná do čtení Sukuby od Richelle Mead, když najednou před domem zaparkovalo auto. Vykoukla jsem z okna a málem jsem dostala šok. Na návštěvu k nám zavítali příbuzní. To zase bude sranda :( Budou tady týden!
...
Tak se zatím mějte a kdybych dlouho nepsala, tak víte proč!
...
...
Rooney - no neni sladkej? :)
...
[© Fotografie: Janixka]

Čím byste chtěli být??

13. july 2012 at 17:56 | Janixka |  Our Thoughts
Každý si přeje v životě někým být. Od princů a princezen jsme vyrostli do závodníků formule 1 a krásných modelek. Není ale vždy pravdou, že se nám naše sny splní. Bohužel většina z nás, kteří máme více snů, obvykle nedosáhneme ani jednoho. Samozřejmě tím nechci nikoho nutit, aby si nešel za svými sny. Obdivuji každého, kdo dokáže jít za svými sny, pokud přitom neboří sny těch ostatních.
...
...
[© Fotografie: Janixka]

Další nezbytné věci do sbírky

13. july 2012 at 15:15 | Janixka |  Steampunk project
Jak už to tak bývá, potloukaly jsme se jednoho krásného jarního dne s Terless po obchodech a hledaly nové inspirace na náš Steampunkový projekt. Celou dobu, co jsme tak očumovaly obchody, jsme nemohly nic najít, ale na konci naší strastiplné cesty na nás čekal učiněný poklad v podobě malého zapadlého sekáče u vodárny. Jen jsme tak šly okolo, až naše oči spatřily přesně to, co jsme celý ten den hledaly...
...
Černé botky na vysokém podpatku na zavazování (Terless padly jako ulité!) - 200kč

Lež nebo tajemství?

10. july 2012 at 23:35 | Janixka |  Our Thoughts
Každý má své tajemství. Své "ale", které jednou vypluje na povrch, ať chceme, nebo ne a pak už jen doufejme, že nezkazí naše celoživotní plány. Tajemství je podle mě něco, co nechceme, aby ostatní věděli. Ať už z důvodu posměchu, chamtivosti, strachu, atd. Těch důvodů je spousta, ale nikdo už vlastně přesně neví, kdy se s tím lhaním začalo. Tajemství je blízký příbuzný se lží. Jak jednou začnete, už nemůžete přestat a vaše lži se stanou vaším tajemstvím, ale pozor: "Nikdo nemá tak dobrou paměť, aby mohl být úspěšným lhářem." (ABRAHAM LINCOLN)