Není umění naučit se mluvit, ale naučit se mlčet...Janixka]
~ ~ ~ BLOG DVOU KAMARÁDEK TERLESS & JANIXKY ~ ~ ~
VĚTŠINA FOTOGRAFIÍ A OBRÁZKŮ V BLOGU JE NAŠE TVORBA! ©
PROSÍME, NEKOPÍRUJTE. DĚKUJEME. SP-GIRLS

Are you kidding?

8. february 2012 at 14:45 | Terless |  Writing, Stories, Poems
[Upozornění: Následující článek je má slohová práce do školy a je z mé hlavy (kromě pár citátů z internetu). Je to jen můj názor. Tak mě za něj, prosím, nezabíjejte... Díky x)]
...
Kočky mají "děti" bez lásky, já nechci. Proč? Moje věc, můj názor, tak mi ho neberte...
...
...
.
Fotografie: Terless, upraveno]

...

A co děti?

.....Tuto otázku jsem slyšela za mého života už několikrát a je vtipné, že mi byla položena zrovna stejně starými nebo dokonce mladšími dospěláky než jsem já. Tak proč bych na ni měla odpovídat? Je mi teprve 16 let a určitě není v mém seznamu tajných přání (a zřejmě ani nikdy nebude), abych tradičně rozšiřovala rod a tím ještě zvýšila už takhle nadměrnou populaci naší planety. Není v něm už proto, že jsem zatím jen člověk neschopný osamostatnit se od rodičů, natož aby vychovával děti. Opravdu nevím, proč mi jsou kladeny takové otázky, nad kterými je zbytečné v současnosti přemýšlet, protože nevím, jak se k nim budu stavět za pár let.

.....Rozhodně netoužím po tom, mít ve svém denním plánu zahrnuty i různé aktivity způsobené dětskou přítomností. Například nechci poslouchat místo své oblíbené hudby vřeštící stvoření dožadující se neustále něčí pozornosti, ať už kvůli jeho tělesným potřebám, nebo proto, že chce upozornit na svou existenci a říct nám tím: "Já jsem taky člověk!" Nebo bych nerada s hrůzou zjistila, že můj potomek má po mně geny. Viděla bych se v něm jako ta, která mu to všechno způsobila, a on by mi to pak celý život vyčítal. To by bylo radosti… Co kdyby po mně, chudák, zdědil všechny špatné vlastnosti, které by se ještě umocnily mou výchovou? "Děti musejí snášet hloupostí dospělých, dokud nejsou dost veliké, aby je opakovaly." Ne, to je pro mě moc velké sousto, moc velká zodpovědnost, jejíž následky bych si nechtěla brát na svědomí.

.....Můj názor a rozhodnutí k tomu zůstat v budoucnu bez závazků ještě upevnila rodinná sešlost, na kterou přišli rodiče minulé generace, a hemžilo se to tam malými dětmi, kterých bylo snad víc než včel v úlu. Zezačátku vše probíhalo klidně, až na nějaké hrající si a povykující děti u bazénu, trampolíny a pískoviště. V průběhu oslavy postupně děti začínaly víc a víc zlobit, až to někdy vyvrcholilo v křik těch nejmenších a utlačovaných, kterých si bezstarostní rodiče zaměstnaní popíjením a pojídáním všeho, co jim bylo nabídnuto, nebo klábosením s dlouho neviděným příbuzenstvem, vůbec nevšímali. Dívala jsem se na tyto názorné příklady rodinné idylky s odstupem a zavřenou pusou, a nevěděla, jestli mám litovat dřív nevinné děti nebo jejich rodiče, kteří si nemohou ani chvíli odpočinout od stálého dožadování pozornosti jejich milovaných ratolestí. Ale na druhou stranu "kdo dal život dítěti, stává se jeho dlužníkem."

.....Ovšem to nejhorší z oslavy ještě stále nepřišlo. Teprve večer, když jsme u venkovního stolu povečeřeli a užuž jsme se chtěli uložit ke spánku do stanů, začala hlasitá scéna, jak se malý syn doprošoval podnapilého otce, aby ho šel dovnitř uspat. Po chvíli si to ale zase rozmyslel, protože chtěl jít spát ven do stanu. Po další chvíli se vše opakovalo znovu a během večera otec s matkou dělali vše, co jejich synáček chtěl. Tuto scénu jsem nepozorovala, ale pouze poslouchala, protože nesnesitelný řev toho dítěte se rozléhal po celé veliké zahradě, takže jsem vše dokonale slyšela, i když náš stan stál až úplně vzadu. Celou noc kvůli němu nikdo nespal. Nechci obviňovat rodiče ze zanedbání výchovy nebo přílišného plnění všeho, co si ten malý usmyslí, ale docela obdivuji jejich trpělivost. Já bych to snášet nemohla. Mě už by dávno vezli záchrannou službou z důsledku nervového a psychického zhroucení.

.....Proto moje motto zní: "Láska bez dětí je lepší než děti bez lásky".
...
Co si o tom myslíte? Jaký je váš názor na děti??
Zde je článek zveřejněný (s opravami webu).
Napište a ohodnoťte, prosím.
Díky x) Terless
 

1 person judged this article.

Comments

1 Černá Kočka Černá Kočka | Web | 8. february 2012 at 17:32 | React

No, já s tebou tak úplně nesouhlasím. Někdy v budoucnu bych děti (nebo dítě) určitě mít chtěla a to už z toho důvodu, že si nedokážu představit, co bych celý život dělala a navíc předpokládám, že můj potenciální manžel taky bude mít zájem o potomka... Ale to je vedlejší.
Ale na druhou stranu sama o sobě malé děti moc ráda nemám, vůbec si s nimi nerozumím, cítím se v jejich přítomnosti nepříjemně a bojím se jich :D Ale vážně.
PS.:Jinak co se týče tvého (nebo spíš lépe řečeno vašeho) komentáře na mém blogu, ne, na karaoketexty.cz nejsem registrovaná. Ale možná se tam zaregistruju, abych mohla hlasovat v hitparádě.^^

2 sp-girls sp-girls | Email | 8. february 2012 at 17:50 | React

[1]: díky za názor, každý jsme jiný a tak to je správně :) víš já si dovedu představit vztah i bez dětí :) (hlavně nechci mít děti proto, že mám sociální fóbii..)
právě, mám stejný problém jako ty :D taky se v jejich přítomnosti cítím nesvá a když řvou, tak bych je nejradši zmlátila :D
jojo, zaregistruj, my tam jsme obě jako Terless a punkrock128 :) hitparáda je tam to nejlepší ;) Astronaut je už na 5. místě! x)

3 miss-dandelion miss-dandelion | Web | 8. february 2012 at 18:52 | React

S tímhle článkem budu nadosmrti souhlasit.

4 sp-girls sp-girls | Email | 8. february 2012 at 18:56 | React

[3]: to doufám, díky za přízeň :D je to moje předsevzetí :D ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement